Články zařazené v kategorii "prosinec, 2020":
Tak jako každý rok i letos k nám zavítal Mikuláš, čert a anděl. Společně prošli školou a postupně se zastavili ve všech třídách. Děti se na jejich příchod těšily a zároveň se obávaly. Čert měl sice nachystaný pytel na neposlušné žáky, ale na přímluvu anděla se nechal obměkčit básničkami a nikoho si neodnesl. Děti musely slíbit, že se polepší a budou se snažit. Všechny tak nakonec dostaly od Mikuláše a anděla nadílku ovoce a sladkostí.
Mikuláši, čertu a andělovi děkujeme.
Kéž tato každoroční tradice přinese do naší nesnadné doby něco hezkého a příjemně tajemného.
V pátek 4.12. nás ve třídě navštívili Mikuláš, Anděl a rozverná čertice. Bohužel nás v ten den bylo velice málo. To však nezměnilo fakt,že děti měly z návštěvy radost a zprvu se i trošičku bály. Vše dopadlo dobře a všichni dostali sladký balíček.
Ve speciální třídách Základní školy Jarní v Orlové – Porubě, řinčely 4. prosince dopoledne opět řetězy, doprovázené zvukem zvonků. Mikuláš s čertem přišli za dětmi, aby s nimi zase po roce mohli pobýt, potěšit je svým vystoupením a mikulášskou nadílkou. Jako každým rokem vzbudili u některých obavy, u jiných zase radost z očekávání. Tradice zůstala zachována, děti spokojené a Mikuláš s čertem si dali roční placené volno, neboť jsou v naší škole zaměstnáni jako asistenti pedagoga.
Za kolektiv ZŠS Radomíra Duszková, Alena Russnáková
Projekt nesoucí název “plody podzimu“ jsme uskutečnili v podzimním měsíci říjnu a listopadu. Částečně se však také dotýkal měsíce září, kdy jsme se na tento projekt pilně připravovali tím, že jsme si osvojovali podzimní písně, učili jsme se o proměnlivosti počasí v jednotlivých ročních obdobích.
V rámci projektových dnů jsme vnímali podzimní přírodu všemi smysly. Pro děti je toto období velice zajímavé, jelikož mohou v přírodě vnímat spoustu barev a zahrady nabízejí mnoho plodů, které si děti mohou samy natrhat, ochutnat a něco z nich vytvořit. Proto jsme se zaměřili na to, aby si děti vše prožili a lépe si tak zapamatovali, neboť nejlépe si vše zapamatujeme praxí. Děti se naučily zpracovávat přírodniny a vyrábět z nich nejrůznější dekorace a obrazy. Také jsme si z hrušek a jablek upekli závin. Nejvíce však děti zaujalo poznávání ovoce pouze podle chuti, vůně a vytvořený hmatový chodníček z přírodnin nasbíraných v lese. Společně s třídou IX.A jsme se vydali na procházku do lesa, kde jsme pro děti ukryly poklad, který měly za úkol najít. Děti tato dobrodružná činnost, spojená se sběrem kaštanů a plnění různých úkolů, velice zaujala. Z nasbíraných přírodnin poté děti tvořily zvířátka žijící v lese, a to např. lišky, zajíce, vlky. Při těchto činnostech došlo k navázání bližších vztahů mezi spolužáky a rozvoji spolupráce mezi nimi samotnými, což napomohlo k lepší komunikaci a příjemnějšího třídního klimatu do dalších dní školního roku.
Zapsala: Mgr. Monika Chvějová