Články zařazené v kategorii "říjen, 2022":


Terapie loutkou

Publikováno: /říjen, 2022/

Žáky naší školy navštívila společnost Theatr Ludem se svou zážitkovou arteterapeutickou dílnou s loutkami. V rámci tvořivé hry děti vstupovaly do příběhu, který spoluprovázela loutka pan Barvička a mohly tak ovlivnit celý průběh hry. Šikovní lektoři s panem Barvičkou  velmi zábavnou formou zapojili žáky do dění, kde rozvíjeli jak svou jemnou, tak i hrubou motoriku, smyslové vnímání, tvořivost, rozvíjeli řeč a opravdu velmi kladně ovlivnili jejich psychické rozpoložení, které jim vydrželo po celý den.

Terapie se dětem moc líbila a díky nadaci OKD, která podpořila náš projekt  "Divadlo dětem" se můžeme na šikovné lektory a pana Barvičku opět těšit v následujících měsících.

Mgr. Monika Chvějová

fotogalerie zde


Česko-slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy - 13. ročník

Publikováno: /říjen, 2022/

I v letošním školním roce 2022/2023 se naše škola účastní česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy /Záložka do knihy spája školy. Téma letošního ročníku zní:  Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení/Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie.

Naší spolupracující školou je Špeciálna základná škola, Tyršova 1, Sobrance, která sídlí v Košickém samosprávném kraji. V této škole se vzdělávají žáci s mentálním postižením. Věříme, že naše záložky, které budeme odesílat koncem října, jim udělají radost. Už na nich usilovně pracujeme a přejeme si, aby se pro žáky této školy staly malým dárečkem.   

PhDr. Jarmila Nelhübelová 

 


Víme, co jíme

Publikováno: /říjen, 2022/

Začátek měsíce října byl v naší škole zasvěcen zdravému stravování a životnímu stylu, proto byl vyhlášen projekt “Víme, co jíme“, do kterého se aktivně zapojily všechny třídy.

Projektem jsme se snažili docílit toho, aby si žáci jídla vážili, dokázali si jej vychutnat a věděli, odkud jídlo pochází, jak vzniká, a o zdravé výživě věděli vše důležité. Diskutovali jsme o potravinách, které jsou našemu tělu prospěšné, a které naopak ne, sestavovali pyramidu zdravé výživy, vyplňovali pracovní listy a pokusili se vytvořit zdravý pokrm (zdravé jednohubky, ovocné saláty, apod.). Také jsme navštívili naši školní jídelnu, kde se žáci seznámili s kulturou stolování, zopakovali si slušné chování a správné návyky při jídle a společně se naobědvali. Odměnou nám za naši píli při plnění nejrůznějších úkolů byla plná a spokojená bříška.

Mgr. Monika Chvějová

fotogalerie zde


Projekt „ Šikovné ruce“

Publikováno: /říjen, 2022/

V říjnu 2022 tento projekt skončil školní soutěží, kterou jsme nazvali soutěž „O nejkrásnějšího keramického draka“. Zapojily se do ní všechny děti z prvního stupně Základní školy praktické. Děti s nadšením a elánem vyráběly dráčky v praktických činnostech. Práce s keramickou hlínou byla pro některé novým zážitkem, při kterém si procvičily jak jemnou motoriku, tak své výtvarné cítění, trpělivost a soustředění. Činnosti s keramickou hlínou mají pro děti také velký terapeutický a relaxační účinek. Všem dětem se dráčci moc povedli, a proto byli všichni odměněni lízátkem. Tři vítězové navíc vyhráli čokoládu a propisku.

První místo získala Samanta Votýpková z I. A, o druhé místo se podělili Dominik Ferko ze III. A a Julie Ondreáková z V. A třídy. Všem vítězům velmi gratulujeme. Tímto ještě jednou děkujeme Nadaci OKD, která poskytla ZŠ Jarní finanční dar k zakoupení keramické pece, hlíny, glazur a pomůcek, čímž poskytla žákům přístup k finančně náročné aktivitě.

Mgr. Eva Podzimková

fotogalerie zde


Po stopách obyvatel Hukvaldské obory

Publikováno: /říjen, 2022/

V úterý 4. 10. 2022 měli žáci 2. stupně a vybraní žáci 1. stupně možnost vyrazit na výlet. Tento projektový den byl žákům poskytnut v rámci šablon „Děti – naše budoucnost III.“ Žáci si tak mohli užít aktivity zcela bezplatně. Na Hukvaldech nás již čekaly lektorky z resortu Hubert a velmi zajímavý program. Našim úkolem bylo vstoupit do Hukvaldské obory, odhalit volně pohybující se zvířata a zjistit, čím se živí. K pozorování nám byly zapůjčeny dalekohledy, které děti velmi nadchly. Daněk evropský byl doslova výstavním kouskem, mohli jsme si také osahat jeho shozené parohy a naučit se jaký je rozdíl mezi rohy a parohy. Nechyběly ani hrátky na malé zoology, dočasný odchyt a pozorování drobných živočichů pomocí lupy. Nejčastěji jsme viděli Ruměnici pospolnou. Všechny drobné živočichy jsme pak vypustili zpět do volné přírody. Dále měly lektorky nachystaný plakát „Doupného stromu“. Naši žáci již ví, že takový strom skrývá spoustu dutin, které slouží jako úkryt pro další živočichy. Úkolem žáků bylo živočichy poznat a na Doupném stromě jim najít vhodné místečko k pobytu. Na závěr si žáci vyrobili odlitky zvířecích stop ze sádry a odvezli si je na památku domů. Chtěli bychom všechny žáky velmi pochválit. Byli zvídaví, reagovali na otázky lektorek a všichni se opravdu snažili.

Bc. Marie Šidlová

fotogalerie zde

« | 1 2 | »